2014_57_163 GCIS49
2014.08.24 Vasárnap
Az előző bejegyzésem ott hagytam abba, hogy az Isaszegi csata (GCIS49) geoláda jelszó nélküli megtalálás bejegyzését a láda rejtője elutasította, mert a ládát a helyén találta. Legelőször is ismételten szeretném kifejezni elismerésemet neki, hogy a nem találtuk meg jelzésünkre egyből elindult Budapestről, ellenőrizni a ládát. Kevesen teszik ezt meg a ládagazdák közül! Levelében írta, hogy a ládaoldalon megtalálható fényképek között ott van az a jellegzetes fa, melynek a tövében lapul a láda. Valóban, a ládaoldalt elfelejtettük megnézni. Mindkettőnket bosszantott ez a figyelmetlenség és a Nem találtam meg log. Mivel mára egy budaörsi utat terveztünk, hogy túra ruházatunkat frissítsük, úgy határoztunk, hogy Hatvanon át utazunk Budapestre és Isaszegen leszállva, teszünk egy újabb kísérletet a láda megtalálására.
Némileg bonyolítja a helyzetet, hogy vágányzári munkálatok miatt, a hatvani zónázó vonatok nem közlekednek, de helyettük a sátoraljaújhelyi és egri vonatok mindenhol megállnak. Így kicsit hosszabb menetidővel érkezve, egy sátoraljaújhelyi vonatról pattanunk le Isaszegen. Általában a “kászálódunk” kifejezést használom leszállásunkra, de most részben a hátizsák hiánya miatt, részben a felfokozott várakozás, hogy sikerrel járunk-e, valósággal szárnyakat ad. Gyorsan ráállunk a már ismert útra, majd rövidesen az Emlékmű alatt lihegek. Felérve, Lépteinket rögtön a kiserdő felé irányítjuk, hogy megkezdjük a kutatást. Nagyon nem kell erőlködnünk, mert ma, a GPS rögtön a jellegzetes fához visz, aminek aljában valósággal kiabál a láda. “Itt vagyok, lámák!”

Úgy látszik, ma sokkal jobb a vétel. Sajnos előfordul, hogy nem kedvező a műholdjárás és ilyenkor pontatlan lehet a jel. két napja, kb. 10 méterrel feljebb keresgéltünk. A rejtekadó fa pedig, nos tényleg elég egyedi formájú.

Sajnos nagyobb méretű kép nincs, ezt is a ládaoldal web archívumában találtam,, mert az oldalról az új rejtő törölte a képeket.
Ha tegnapelőtt megnézzük a ládaoldal fényképeit, meg is találhattuk volna a ládát! Tanulság: olvass el, nézz meg mindent a ládaoldalon (fényképeket, előző logokat), majd keress! Ha nem találod, kutass nagyobb körben, akár 10-20 méterre is a GPS által megadott helytől! Mindenesetre egy másik készülék segítségével is bemérjük a koordinátákat, de belül vannak az elfogadható hibahatáron. Azt tudni kell, hogy a túra GPS-ek, telefonok vevői nem precíziós mérésre készültek, így kb. 6 méteres pontossággal veszik a jeleket. Illetve a jelek sem teljesen pontosak a nyilvánosság számára. Katonai, geodéziai készülékek vevőivel nagyobb, akár centiméteres pontosság is elérhető. De az a technika az átlag ember számára, nem hozzáférhető. Ezen kis műszaki kitérő után térjünk vissza a fa tövéhez, ahol Vé fogja a fejét, hogy ezt nem találtuk meg elsőre!


A jelszót lefényképezzük, majd otthonról belogolok, hogy az előző bejegyzésünk is megmaradjon. Visszarejtjük a ládát és indulunk az állomásra. Már nem teszünk kerülőt a turistaúton, hanem egy, a parkolóból nyíló csapáson megyünk le. Visszafelé még az is belefér, hogy megállunk a sarki pékségnél, hogy egy kis útravalót vételezzünk, majd a következő, immár egri vonattal, utazunk is Budapest felé. Az egész útra elegendő volt egy órácska.
A nap mérlege:
Bejárt útvonal: Isaszeg vá. – –
– GCIS49 –
–
– Isaszeg vá.


Megtett távolság: kb. 4 km.
Szintkülönbség: 106 m.
Átlagsebesség: 2,6 km/h (mozgásban 4,4 km/h.)
A track letölthető innen.
(Ha nincs olyan program a gépeden, amivel megnyithatod, akkor a Windows Áruházból letöltheted a neked leginkább tetszőt.)
Kérünk, hogy a lenti csillagok használatával jelezz vissza számunkra, hogy tetszett-e a bejegyzés. Az értékeléshez nem szükséges bejelentkezni. Visszajelzésedet köszönjük!
A bejegyzést meg is oszthatod, hátha tetszene az ismerőseidnek is. Ha véleményed van, írd meg nekünk hozzászólásban, vagy az Írj nekünk! oldalon található űrlap segítségével!